منو

معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی

دیکشنری های انگلیسی

امروز میخوایم بهترین دیکشنری های انگلیسی را به شما معرفی کنیم. تا انتها با آموزشگاه زبان پردیسان همراه باشید. دیکشنری می‌تواند قابل اعتمادترین ابزار برای یادگیری معنای کلمات و کاربرد آنها در جمله باشد. در هنگام استفاده از دیکشنری، می‌توانید به خوبی اطلاعاتی در رابطه با کلمه بدست بیاورید، به طور مثال، کلمه چه نقشی دارد ( فعل، اسم، قید، صفت، حرف اضافه)، با این کلمه چه اصطلاحاتی ساخته می‌شود و موارد دیگر که در یادگیری زبان انگلیسی بسیار کاربردی و اصولی هستند. 

بهترین دیکشنری های انگلیسی

مهم ترین نقش دیکشنری های انگلیسی؟

زمانی که صحبت از معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی می‌شود بسیاری از افراد در این باره سوال می‌پرسند که مهمترین نقش دیکشنری چیست؟ بهتر است بدانید مهمترین نقش آن آموزش معنی کلمه به صورت دقیق و کاربردی است. بهتر است زبان‌آموزان از همان ابتدا یادیگری استفاده از دیکشنری را بیاموزند. زیرا مطالعه دیکشنری به آنها کمک می‌کند دایره لغتی خود را بالا ببرند و این مسئله به نفع آنها خواهد بود. 

فرهنگ‌نامه‌های کاربردی

برای اینکه بتوانیم موضوع معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی را ادامه دهیم، باید موضوع مهمی را با شما در میان بگذاریم. امروزه، فرهنگ‌های لغت زیادی تولید می‌شود که هر یک دارای مزایای خاصی هستند. بنابراین، زمانی که صحبت از دیکشنری می‌شود نباید تصور کنید منظور همان دیکشنری است که لغت انگلیسی در سمت چپ و معنای فارسی آن در سمت راست نوشته شده است.

فرهنگ‌نامه‌های کاربردی

فرهنگ لغت تصویری

یکی از بهترین مدل‌های دیکشنری که باید در مسیر معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی به شما معرفی کنیم، فرهنگ لغت تصویری است. این دیکشنری با استفاده از تصاویر لغات را به شما آموزش می‌دهد و بسیار کاربردی است. تحقیقات نشان داده‌اند دانش‌جویان زبان‌های خارجی معنی یک لغت را با نگاه به تصویر آن بهتر می‌آموزند و این دیکشنری دقیقا بر همین فکر تولید شده است.

فرهنگ لغت دوزبانه

یکی دیگر از دیکشنری‌هایی که باید در رابطه با معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی به آن اشاره کنیم، فرهنگ لغت دوزبانه است. در این دیکشنری‌ها، معنی لغت به فارسی نوشته شده است. این دیکشنری‌ها می‌تواند برای یادگیری مناسب باشد، اما وابستگی بیش از حد به آن باعث عدم رشد شما در زبان انگلیسی می‌شود. بهتر است کسانی که در رشته مترجمی مشغول به فعالیت هستند، از این دیکشنری‌ها استفاده نمایند. زیرا یادگیری معنای لغات به زبان فارسی کاربرد شما را محدود می‌کند و ذهن شما فارسی می‌ماند. این امر می‌تواند ضربه‌های زیادی را به مسیر یادگیری زبان وارد کند.

معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی

لغت‌نامه مترادف‌ها

یکی از بهترین مواردی که در معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی باید به آن توجه داشته باشید، یادگیری مترادف لغات انگلیسی است. این کار مزیت‌های زیادی دارد که برخی از آنها به شرح زیر هستند:

  • یادگیری لغات مترادف به شما کمک می‌کند دایره لغاتی خود را افزایش دهید و تنها از یک کلمه استفاده نکنید. 
  • یادگیری لغات مترداف باعث می‌شود که شما بدنه یک زبان را لمس کنید و در نتیجه، یادگیری برای شما ساده‌تر خواهد شد.

بهتر است یادگیری لغات مترداف از همان زمانی که آموزش زبان انگلیسی را آغاز کرده‌اید، شروع شود. با این روش، زودتر می‌توانید به نتیجه برسید. در انتها با بالا بردن دانایی دایره لغات انگلیسی خود می‌توانید تاثیر آن را در آزمون زبان انگلیسی ببینید.

فرهنگ‌نامه متضادها

در کنار دیکشنری مترادف‌ها، شما می‌توانید لغات متضاد را نیز یاد بگیرید و این کار فوق‌العاده است. همانطور که متوجه شده‌اید با این روش می‌توانید دایره لغات خود را افزایش دهید که ارزش بسیار زیادی دارد. مسئله دیگر این است که شما می‌توانید ذهن خود را به چالش بکشید. این کار موفقیت‌های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت و به شما کمک خواهد کرد ارتباطات خود را قوی سازید و زمانی که در حال صحبت کردن یا مطالعه یک متن هستید، به خوبی لغات را بیاموزید.

دیکشنری کمبریج

دیکشنری کمبریج

زمانی که صحبت از معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی می‌شود، دیکشنری کمبریج (Cambridge Dictionary) یکی از بهترین هایی است که پیش روی شما قرار دارد. این دیکشنری هم در نسخه فیزیکی و هم در نسخه آنلاین موجود است و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این دیکشنری، معنای کلمات به انگلیسی، کاربرد آن در جملات همراه با اصطلاحات کاربردی بیان شده است.

دیکشنری آکسفورد

دیکشنری آکسفورد

در ادامه معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی، باید به معرفی دیکشنری انگلیسی آکسفورد بپردازیم. این دیکشنری توسط دانشگاه آکسفورد در انگلستان تولید می‌شود و همانند کمبریج دارای دو نسخه آنلاین و فیزیکی است. این دیکشنری دو تلفظ آمریکایی و بریتیش لغات را در نسخه آنلاین خود دارد و در صورت تمایل، می‌توانید بر روی علامت بلندگو کلیک کنید تا تلفظ لغات را بشنوید. بهتر است بدانید که دیکشنری آکسفورد می‌تواند به شما کمک کند مسیر زبان‌آموزی را به خوبی پشت سر بگذارید. نسخه آنلاین در هر شرایط کنار شماست و این مسئله می‌تواند به شما کمک کند به لیست غنی از واژگان انگلیسی دسترسی داشته باشید.

دیکشنری وبستر

دیکشنری وبستر

دیکشنری وبستر یکی دیگر از دیکشنری‌های انگلیسی است که می‌تواند اطلاعات کاملی را در رابطه با یادگیری معانی لغات به شما آموزش دهد. وبستر دارای یک سایت انگلیسی است که در کنار دیکشنری، مطالب آموزشی بسیار زیادی دارد و می‌تواند به شما کمک کند که در مسیر یادگیری زبان رشد کنید. نکته مثبت این سایت این است که از تصاویر و ویدیوهای آموزشی بهره می‌برد و این مسئله سبب می‌شود که دانشجویان در یک محیط پویا زبان انگلیسی و لغات جدید را بیاموزند و دیگر احساس خستگی از یادگیری یک زبان جدید نخوهند داشت.

دیکشنری لانگمن

در کنار تمامی مواردی که در مسیر معرفی بهترین دیکشنری های انگلیسی در اختیار شما قرار دادیم، باید به یک غول دیکشنری یعنی دیکشنری لانگمن اشاره کنیم. این دیکشنری همانند دیکشنری‌های دیگر در دو نسخه آنلاین و فیزیکی موجود است و شما می‌توانید بهترین نتیجه را از آن بدست بیاورید. این دیکشنری اطلاعات غنی را در رابطه با هر کلمه در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌تواند شما را با بافت واقعی زبان انگلیسی آشنا کند. تمامی این موارد بسیار مهم هستند و زبان آموزان در این مسیر باید مد نظر خود قرار دهند.

بلاگ های مرتبط