منو

بهترین دیکشنری زبان آلمانی

بهترین دیکشنری آلمانی

انواع دیکشنری  زبان آلمانی

بهترین دیکشنری زبان آلمانی ابزاری مهم و ضروری برای زبان آموزان در تمامی سطوح از سطح مبتدی تا پیشرفته می باشد. نکته حائز اهمیت این است که دیکشنری های موجود در بازار از لحاظ کیفیت و کمیت لغات کاملا متفاوت هستند. دیکشنری ها بصورت نرم افزار های آنلاین، آفلاین و یا کتابی تهیه شده است.

دیکشنری ها با سایز کوچک شامل ۵۰۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰ لغت می باشند در حالی که دیکشنری های قطورتر می توانند شامل ۸۰۰٫۰۰۰ کلمه باشند. اما، فقط تعدا لغات نشان مناسب بودن یک دیکشنری نیست، عوامل دیگری هم در انتخاب بهترین دیکشنری زبان آلمانی تاثیر گذار است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. دیکشنری ها در مدلهای مختلف آلمانی به فارسی، آلمانی به انگلیسی و آلمانی به آلمانی وجود دارند.

هنگام شروع یادگیری زبان آلمانی کدام دیکشنری مفیدتر است؟

اگر به تازگی شروع با یادگیری زبان آلمانی نموده اید دیکشنری آلمانی به آلمانی نمی تواند برایتان مفید باشد چون هنوز درک مناسبی از این زبان ندارید و در این سطح دیکشنری دو زبانه آلمانی به فارسی (درصورتیکه به زبان انگلیسی مسلط هستید آلمانی به انگلیسی) می تواند مفید باشد، ولی اگر در سطح پیشرفته  زبان آلمانی هستید لغتنامه های آلمانی به آلمانی از بهترین دیکشنری زبان آلمانی هستند. دیکشنری های آلمانی به آلمانی شامل لغات و بخش های بیشتری است، این دیکشنری ها سنگین تر بوده و برای ترجمه متون مختلف مناسب است.

دیکشنری دودن ( دیکشنری آلمانی به آلمانی ) Duden

اهمیت دیکشنری در تاریخ علم به حدی است که بعضی، انتشار اولین جلد دیکشنری انگلیسی آکسفورد در سال ۱۸۸۴ میلادی را یکی از رویداد بزرگ علمی جهان می‌دانند، حال آنکه کمی قبل تر دیکشنری دودن اولین بار در سال ۱۸۷۶ به چاپ رسید.

دیکشنری دودن بهترین دیکشنری زبان آلمانی  به آلمانی است که توسط کنراد دودن تهیه شده است. این کتاب با بالاترین استاندارد ممکن تمامی جنبه های زبان آلمانی و طرق استفاده از آن را شامل شده است. این کتاب تنها یک دیکشنری ساده نیست بلکه یک لغت نامه کامل در مورد زبان آلمانی، فرهنگ آلمان و موارد مختلف دیگر است. این دیکشنری در۱۲ جلد با ۲۷ بار ویرایش کامل ترین کتاب دیکشنری آلمانی به آلمانی است. این دیکشنری که از قدیمی ترین لغت نامه های آلمانی است بهترین دیکشنری زبان آلمانی (دودن) امروزه به صورت آنلاین نیز در دسترس می باشد و شما براحتی می توانید از این دیکشنری استفاده کرده و در هر زمانی که نیاز به چک کردن لغت و اطلاعاتی در مورد زبان آلمانی دارید از این دیکشنری استفاده نمایید.

دیکشنری آلمانی Langenscheidt

کتاب زبان آلمانی Langenscheidt Großwörterbuch Deutsch als Fremdsprache اثر Hans Wellmann انتشارات klett langenscheidt  یکی از بهترین دیکشنری زبان آلمانی  می باشد. این دیکشنری هم به صورت چاپی و هم نرم افزاری برای آلمانی به انگلیسی و آلمانی به فارسی وجود دارد. Langenscheidt یکی از کامل ترین و پر طرفدار ترین دیکشنری های زبان آلمانی است که حدودا ۱۳۰٫۰۰۰ کلمه و عبارت زبان آلمانی را پوشش می دهد همچنین در این کتاب به گرامر و دستور زبان آلمانی اشاره شده است. این دیکشنری  مناسب برای ترجمه تخصصی متون زمینه هایی مانند،هنر، روانشناسی، فناوری اطلاعات، سیاست، پزشکی و ورزشی و غیره است.

دیکشنری آنلاین آلمانی Linguee

دیکشنری آنلاین لینگو یکی دیگر از بهترین دیکشنری زبان آلمانی است، زیرا دارای نمونه های واقعی از واژگان متن های اینترنتی است. این دیکشنری به شما یک دید کلی از ترجمه های اصلی و کاربردی واژگان را نمایش می دهد و دارای قابلیت تلفظ کلمات می باشد. فرهنگ لغت Lingua همچنین فهرستی از افعال جدا را ارائه می‌دهد، که می‌تواند برای دانش‌آموزانی که در حال بررسی آزمون هستند مفید باشد. این لغت نامه یک نشانگر نوار جستجو و جستجوی کلمات را به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می دهد. این دیکشنری در قالب نرم افزار برای تمامی سیستم عامل ها از جمله آندروید و ios طراحی شده است.

دیکشنری کالینز ( دیکشنری آلمانی به انگلیسی ) Collins

 دیکشنری کالینز که یک لغتنامه کاربردی است دارای حداقل 8۰۰٫۰۰۰ واژه برای افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند مفید است (با توجه به محدود بودن واژگان زبان فارسی استفاده از لغتنامه آلمانی به انگلیسی درک لغات را بهتر خواهد کرد). دیکشنری Collins نیز دارای یک نرم افزار برای گوشی های هوشمند جهت جستجو لغات می باشد ، این نرم افزار قابلیت کار بصورت آفلاین را نیز دارد. دیکشنری کالینز برای مبتدیان و حرفه ای های آلمانی عالی است، این نرم افزارشامل طیف وسیعی ازاصطلاحات مفید، کلمات روزمره است وهمچنین دارای یک صفحه تاریخچه(history) است که در آن می توانید جستجوهای اخیر را مشاهده کنید.

طراحی صفحات واضح و منظم است ،جستجو در آن بسیار آسان است، تعاریف مدرن و بسیار کامل هستند این ترجمه کامل به شما کمک می کند تا اصطلاحات را در زمینه مناسب قرار دهید و مفاهیم آنها را بفهمید. اگر می‌خواهید کلمات مهم را ذخیره و به خاطر بسپارید، دیکشنری کالینز به شما امکان می‌دهد فهرستی از موارد دلخواه ایجاد کنید و ذخیره کنید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار semi search است. کلماتی را که هنگام جستجواز املای آن مطمئن نیستید نرم افزار خودکار کلمه صحیح را جستجو می کند، زمانی که شما یک زبان آموز مبتدی هستید، این کمک بزرگی است.

ویژگی منحصر به فرد: خبر خوب برای علاقمندان به بازی و گیم ها…. این نرم افرار دارای چند بازی آموزشی برای آموزش لغات به زبان آموزان عزیزاست (Hangman، Anagrams، و Word Scramble) امیدواریم یکی از این برنامه های عالی برای شما مناسب باشد! داشتن یک فرهنگ لغت آلمانی در تلفن شما جستجوی کلمات عجیب و غریب را بسیار آسان تر می کند. یادگیری لغات با بازی‌ها و روش‌های سرگرم‌کننده برای یادگیری لغات جدید قطعا یادگیری آلمانی شما را تسریع می‌کنند.

دیکشنری آلمانی – فارسی بهزاد

این لغت نامه آلمانی-فارسی تدوین فرامرز بهزاد می باشد که شامل بیش از سی هزار واژه زبان آلمانی معاصر و اصطلاحات جاری می باشد. فرهنگ آلمانی به فارسی بهزاد، با بیش از 4۰۰۰۰ واژه‌ی رایج امروز و در همین حدود مثال کاربردی، ترکیب‌های گوناگون، اصطلاح، تعبیر و ضرب‌المثل را دربردارد. نویسنده در پیش‌گفتار اثر آورده است: معانی متفاوت هرواژه در اکثر موارد به دقت از یکدیگر تفکیک شده است. این تفکیک بر خلاف شیوه فرهنگ های موجود، تنها از راه شماره گذاری صرف انجام نگرفته است. بلکه کوشش بر آن بوده که استفاده کننده از راه اشارات گوناگون به معادل فارسی مورد نظر هر چه نزدیکتر شود. این فرهنگ، مانند هر فرهنگ دو زبانه که از معتبرترین فرهنگ های آلمانی به شمار می رود.

دیکشنری آلمانی به فارسی آریان پور

دیکشنری آلمانی به فارسی آریان پور که توسط امیر اشرف آریان پور تالیف شده است و نزدیک به ۱۰۰۰ صفحه می باشد دارای ۶۰٫۰۰۰ واژه زبان آلمانی است.

در دیکشنری آلمانی به فارسی آریان پور استانداردهای پایه زبان آلمانی و گرامری زبان آلمانی آورده شده است. این کتاب توسط انتشارات فرهنگ معاصر منتشر شده است.

 

 

نظر شما راجع به Google translate مترجم گوگل چیست؟ نظر خود را کامنت بگذارید.

بلاگ های مرتبط