منو

آزمون PTE Core چیست؟

PTE Core

آزمون PTE Core نسخه ای جدید از آزمون PTE می‌باشد که زبان عمومی را در قالب چهار مهارت اصلی (Speaking, Listening, reading and Writing) ارزیابی می‌کند. این آزمون از ابتدای سال ۲۰۲۴ میلادی معرفی شد و افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند می‌توانند نمره این آزمون را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. تا قبل از معرفی این آزمون متقاضیان مهاجرت به کانادا تنها در دو آزمون آیلتس و سلپیپ می‌توانستند شرکت کنند. ولی اکنون این امکان فراهم شده است تا از آزمون نسبتا ساده‌تری به نام PTE Core در مقایسه با دو آزمون دیگر استفاده کنند.

ساختار آزمون PTE Core تفاوت زیادی با آزمون PTE Academic ندارد با این تفاوت که PTE Core سعی می‌کند که ۴ مهارت اصلی با استفاده از مطالب غیر آکادمیک ارزیابی شود. این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود. مدت زمان برگزاری آزمون دو ساعت می‌باشد و پاسخ آن در دو روز آماده می‌شود. هر بخش از آزمون PTE Core نمره‌ای از 0 تا 90 دریافت می‌کند. نمره کلی آزمون نیز از مجموع نمرات چهار بخش محاسبه می‌شود.

ساختار آزمون PTE Core

این آزمون از سه بخش اصلی تشکیل شده است :

بخش اول: صحبت کردن و نوشتن (Speaking and Writing)

این بخش از آزمون تقریباً ۵۰ دقیقه است و شامل ۷ نوع سوال مختلف است. این طولانی‌ترین بخش آزمون است. نوع سوالات این قسمت شامل موارد ذیل می باشد.
Personal Information
Read Aloud
Repeat sentence
Describe Image
Respond to a Situation
Answer Short question
Summarize written Text
Write Email

تسک شماره ۱ (Personal Information) اطلاعات شخصی فرصتی برای شماست تا با فناوری تست PTE آشنا شوید و به شما کمک کند تا برای سوالات صحبت کردن و شنیداری خود آماده شوید. این سوال تاثیری در نمره شما ندارد و فقط برای آشنایی است.

بخش دوم: خواندن (Reading)

این بخش از آزمون تقریباً ۳۰ دقیقه است و شامل ۵ نوع سوال مختلف است.
Reading & Writing: Fill in the Blanks
Multiple Choice, Multiple Answers
Reorder Paragraph
Fill in the Blanks
Multiple Choice, Single Answer

بخش سوم: شنیداری (Listening)

این بخش نیز همانند بخش دوم تقریباً ۳۰ دقیقه است. شامل ۷ نوع سوال مختلف می‌باشد سوالات بر اساس کلیپ‌های صوتی یا تصویری هستند که به طور خودکار شروع به پخش می‌شوند. هر کلیپ صوتی یا تصویری یک بار پخش می‌شود و شما مجاز به یادداشت برداری هستید.
Summarize Spoken Text
Multiple Choice, Multiple Answers
Fill in the Blanks
Multiple Choice, Single Answer
Select Missing Word
Highlight Incorrect Words
Write from Dictation

PTE Core

ویژگی های مهم آزمون: PTE Core

۱.مورد قبول IRCC اداره مهاجرت کانادا برای کار و مهاجرت
۲.آزمون 2 ساعته در مرکز آزمون
۳.تست کاملا کامپیوتری
۴. امتیازدهی توسط هوش مصنوعی
۵.نتایج سریعتر (در طی ۲ روز)
۶.در هر کجای دنیا در آزمون شرکت کنید.

آزمون PTE Core برای چه کسانی است؟

PTE Core گزینه خوبی برای افرادی است که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند یا در آنجا کار کنند. افرادی که به دنبال شهروندی کانادا هستند نیز می توانید در آزمون PTE Core شرکت کنند.

بلاگ های مرتبط