منو

Phrasal Verb چیست؟

phrasal-werb چیست؟

ابتدا بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که phrasal verbs چیست؟ در پاسخ باید گفت Phrasal Verb ها فعل‌هایی هستند که معمولا از یک فعل اصلی به همراه یک یا دو Particle حرف اضافه یا قید ساخته می‌شوند. معنی و کاربرد Phrasal Verb معمولا با فعل اصلی تفاوت داشته و گاهی هم هیچ ربطی به آن ندارد.

بعنوان مثال برای phrasal verbs، فعلی مثل Put را در نظر بگیرید. کلمات در زبان انگلیسی معمولا معنی های فراوان دارند اما هر جا کلمه Put را می‌شنویم معمولا معنی “گذاشتن یا قرار دادن چیزی در جایی” به ذهن ما می‌رسد.

با این حال، با افزودن حروف اضافه‌ای مثل out یا off به آن، می‌توانیم Phrasal Verb هایی بسازیم که معنی‌شان هیچ ربطی به معنی اصلی فعل Put ندارد.

به چه واژگانی phrasal verbs گفته می شود؟

همان‌طور که می‌دانید واژه phrase در دستورزبان به معنی گروهی از واژه‌ها است. phrasal verbs به گروهی از واژگان گفته می‌شود که بخش اول آن‌ها یک فعل است و بخش دوم را یک قید یا یک حرف اضافه و یا هردوی آن‌ها تشکیل داده است.

بکارگیری این اصطلاحات هم در مکالمه زبان انگلیسی و هم در آزمون های زبان بسیار مفید است و نشان از تسلط زبان آموز دارد بکاربردن این اصطلاحات باعث بالارفتن سطح آگاهی و اعتماد به نفس  زبان آموز می شود .

Phrasal Verb ها در آموزش زبان انگلیسی فراوانند و به دلیل نا آشنایی زبان آموزان به این اصطلاحات در بسیاری از مواقع باعث گیجی و سردرگمی آنها می‌شوند، اصلی ترین مشکل استفاده از phrasal verbs گرامراین است که تعدادشان خیلی زیاد است، کاربردشان گسترده با معنی های گوناگون، برای مثال عبارتی مثل Put down می‌تواند به معنی “روی زمین گذاشتن یک چیز”، “تحقیر کردن یک شخص” یا حتی “راحت کردن (کشتن) یک حیوان در حال زجر کشیدن” باشد.

چگونه Phrasal Verb ها را معنی کنیم؟

معنای Phrasal Verb ها معمولا اصطلاحی یا Idiomatic است و به همین خاطر معمولا ارتباط چندانی به معنی تک تک کلمات داخل آنها ندارد.

برای مثال Look up to someone به معنی “احترام گذاشتن یا تحسین کردن شخص دیگری” است و ربطی به این ندارد که قد شما از آن شخص کوتاه تر بوده و لازم باشد از پایین به او نگاه کنید.!

اگر یادگیری گرامر phrasal verbs برای شما هم چالش برانگیز است، مطالعه این مطلب به بهبود دانش زبانی مخصوصا مهارت مکالمه انگلیسی (Speaking) شما مفید خواهد بود. پس با ما همراه باشید!

Phrasal-verb

کتاب Idioms and Phrasal Verbs یکی از کتابهای مفید برای تمرین و یادگیری اصطلاحات چند قسمتی است. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین آموزشگاه زبان ارتباط برقرار کنید.

بلاگ های مرتبط