منو

بوی ماه مهر

بوی ماه مهر

شروع فصل پاییز , تغییر رنگ برگ ها و درختان با صدای خنده بچه ها در راه مدرسه عجین شده هست.

بخواهیم زیبایی های پاییز را برایتان بشماریم بی شک باید ساعت ها درباره اش بنویسیم و ساعت ها درباره اش بخوانیم اما اگر بخواهیم از پر رنگ ترین خاطراتش بگوییم خاطره اول مهر و بازگشایی مدارس و هلهله دانش آموزان است که از شدت ذوق سر از پا نمی شناسند و  تماشای آنها, شما را به قشنگ ترین خاطرات دوران کودکی تان می برد.

به بهانه بازگشایی مدارس و فرا رسیدن آغازین روزهای سال جدید تحصیلی، نگاهی به نحوه یادگیری دروس  از جمله زبان انگلیسی داشته باشیم.

یک سوالی که ذهن همه والدین را به خود مشغول کرده این است که با اینکه به فرزندانشان چندین سال متوالی در مدرسه زبان انگلیسی  تدریس می شود،اما باز هم نمی توانند به زبان انگلیسی مکالمه داشته باشند یا بنویسند! از طرفی در همه آزمونها مثل کنکور بالای ۸۰درصد به سئولات زبان انگلیسی پاسخ صحیح می دهند، اما یک مکالمه ساده به این زبان نمی توانند داشته باشند. واقعا چرا؟؟؟

به چند دلیل!!!!!

سئوال جای خالی ,صحیح‌غلط , گرامر را باید در مکالمه با مثال‌های واقعی در موقعیت‌های واقعی آموزش داد.

اگر دانش LR(lexical Resource) یا همان (دامنه واژگانی) خوبی دارید به این معنی نیست که شما به انگلیسی مسلط هستید. مهم نحوه استفاده شما از لغات در مکالمه و نوشتار است. متاسفانه در نظام آموزشی مدارس فقط لغات و گرامر آموزش داده می شود که به تنهایی کفایت نمی کند.

در مدارس, کلاس زبان مانند دروس تاریخ و جغرافی برگزار می شود. در صورتیکه زبان یک مهارت است و نیاز به تمرین و تکرار دارد, صرفاٌ حفظ کردنی نیست.

برای تقویت و کسب مهارت در هر چهار Skill باید تکرار و تمرین در شرایط مختلف وجود داشته باشد .دقیقا در همین جا نقش کلاس زبان پر رنگ می شود. در یک محیط بهداشتی توام با آرامش همراه با اساتید حرف ای در موقعیت‌های واقعی قرار بگیرید و با کمک تیم ورک آموزشی , دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، رفع اشکال کنید و مدام تمرین کنید. آموزشگاهی مانند آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان، که سالهاست بصورت تخصصی روی اسپیکینگ و رایتینگ کار می‌کند. فراموش نکنید، کلاس زبان فقط مختص تابستان نیست.

کاش همیشه دانش آموز بمانیم!
کاش هر سال اول مهر که می‌ شود
همین طور هیجان زده، منتظر صدای زنگ آغاز سال تحصیلی جدید
در پوست خودمان نگنجیم
کاش قدر معلم هاي صمیمی را بیشتر بدانیم!

بلاگ های مرتبط