منو

مراحل برگزاری آزمون تافل

مراحل برگزاری آزمون تافل در منزل موضوع جالبی برای داوطلبان آزمون تافل است در این مقاله ما سعی نداریم راجع به مراحل ثبت نام در آزمون تافل صحبت کنیم بلکه می خواهیم راجع به مراحل آزمون اشاره کنیم.

بعد از پرداخت هزینه تافل( 240 دلار) که غالبا با درصدی مالیات همراه است (به عنوان مثال پرداخت با شریف ویزا حدود 7% مالیات دارد) تاریخ آزمون را ثبت می کنید.

مراحل برگزاری آزمون تافل در منزل

برای آمادگی در مراحل برگزاری آزمون تافل باید در روز آزمون پیش ازساعت اعلام شده آزمون، سیستم کامپیوتر، اسپیکر، سرعت اینترنت و دوربین که ترجیحا دوربین external  باشد را چک کنید. درساعت مقرر آزمون اگر کمی تاخیر داشته باشید نگران نشوید کمی تاخیر جایز است، سپس با یوزر پسورد خود وارد شده مراحل قانونی آزمون را خوانده next را میزنید سپس ارتباط شما از طریق دوربین و اسپیکر برقرار می شود، سعی کنید دقیقا در مرکز کادر قرار بگیرید تا عکسی که قرار است روی کارنامه شما زده شود گرفته شود. دقت کنید تا پایان آزمون از کادر خارج نشوید در غیر این صورت پیام اخطار به شما داده میشود.

پس از ثبت عکس صورت، عکس کارت شناسایی شما ثبت می شود. در این صفحه باید پاسپورت خود را حتما با یک دست مقابل دوربین بگیرید. نام و نام خانوادگی و عکس شما و تاریخ انقضا پاسپورت باید مشخص باشد. نکته!! منظور از عبارت ID همان پاسپورت شماست.

I will need to view your photo ID.Could you hold that up to the camera so I am able to read the name, expiration data, and photo?keep the ID up to the camera until instructed to remove it.

پاسپورت را بالانگه میدارید تا زمانیکه خودشان از عبارت Thank you  استفاده کنند یعنی می توانید پاسپورت را پایین بیاورید لازم به ذکر است تعامل شما با ممتحن که اصطلاحا Proctor می گویند هم با اسپیکرو هم از طریق یک کادر چت باکس  کوچک در سمت چپ مانیتورتان است برقرار می شود.

پس از گذشتن از دو مرحله پیشین و پس از چند کلیلک، فایل چت باکس دانلود می شود. مراقب امتحان ابتدا خود را معرفی میکند و قوانین آزمون را در چت باکس ارسال می کند و از شما می خواهد قوانین آزمون را مطالعه کنید و در چت باکس تایید قوانین آزمون را اعلام نمایید.

در مرحله بعد مراقب از شما اجازه می گیرد که آیا می تواند به سیستم شما دسترسی داشته باشد و کنترل ماوس را در اختیار بگیرد؟ شما با تنها عبارت yes پاسخ مراقب را می دهید.

May I use mouse for a moment to check your computer?I will need to make sure all programs are closed,screenshots are off, and double-check your display settings.

پس از مراحل قبل مرحله چک محیط امتحان آغاز می شود، برخی ازمراقب ها به طور داوطلبانه از چت باکس استفاده می کنند بعضی مراقب ها هم از اسپیکر چنانچه صدا را خوب نشنوید یا به خاطر استرس متوجه پیامهایشان نشدید از چت باکس استفاده کنید.

مراقب از شما می پرسد آیا شما امروز امتحان تافل دارید؟ شما برای تکمیل این امتحان 240 دقیقه زمان دارید. شما باید در تایید موارد ذکر شده عبارت yes یا Okey را تایپ کنید.

سپس در مرحله بعد از شما خواسته می شود تا وایت برد خود را به مراقب نشان دهید. وایت برد خود را مقابل دوربین گرفته پشت و روی تخته را باید نشان دهید، گاها مراقب ها از شما می خواهد جلوی دوربین روی تخته چیزی بنویسید و پاک کنید، این کار جهت حصول اطمینان از وایت برد بودن ماژیک است.

.Please hold on your whiteboard or transparency sleeve up to the camera and show the front and back of it

سپس مراقب از شما می خواهد که صفحه مانیتور را به او نشان دهید. با استفاده از دوربین جلو گوشی (سلفی) با یا دوربین external صفحه مانیتورتان را به مراقب نشان دهید. شما می توانید وب کم را از روی مانیتور برداشته و مانیتور را به او نشان دهید.

Now I will need to see all four corners of your monitor. Using a mirror or your front facing camera.Please show me all  four corners of your monitor. If you are using a front facing camera please turn your camera on “selfie” mode and turn the phone screen so it is facing the computer onitor.Hold the phone in front of your face and pan the camera up and down so I am able to see the entire computer clearly.

 سپس مراقب از شما می خواهد تا گوشی موبایل خود را جایی دور از دسترس خود قرار داده و به محل قرارگیری آن نشان دهید.لطفا گوشی موبایل را به همراه پاسپورت خود از روی میز برداشته و گوشه ای از اتاق قرار دهید(جایی که مراقب بتواند حتما آن را ببیند). سپس محل قرار گیری آنها را با دست به مراقب نشان دهید.

Now please place your cell phone behind you out of reach and don’t access it until after you have completed the exam unless otherwise instructed. Then using your webcam show me where it has been placed.

گاها مراقب از شما می خواهد میز کار خود را طوری تغییر دهید که درب اصلی معلوم باشد. اگر برای شما مقدور نیست میتوانید به او بگویید که از کامپیوتر رومیزی استفاده می کنید سنگین است و کابلهای زیادی به آن وصل است و برایتان مقدور نیست.

Your testing organization has asked that you test in an area where you are positioned so that the main door-way is behind you. before we continue with your session can you are position yourself so that the main doorway is behind you

در مرحله بعد از شما خواسته میشود تا گوشها و ساعد های خود را به مراقب نشان دهید.این کار برای حصول اطمینان از عدم استفاده ازهدفون و ساعت هوشمند می باشد.

لطفا مد نظر داشته باشید که استفاده از زیورآلات به طور کلی ممنوع است و شما تنها مجاز به داشتن حلقه ازدواج هستید. بیش از حضور در جلسه ساعت و یا جواهرات خود را باز کنید. درصورتیکه از عینک استفاده می کنید باید عینک خود را نشان دهید که دیجیتالی نباشد.

.Please show your ears are free of any listening device. No headphones will be allowed

بیش از باز کردن امتحان، مراقب از شما میخواهد تا قوانین ETS را با صدای بلند بخوانید در غیر این صورت امتحان آغاز نمی شود.

پس ازطی مراحل فوق امتحان آغاز می گردد. اولین بخش ریدینگ و پس از آن مهارت لیسنینگ سنجیده می شود سپس 10 دقیقه زمان break اعلام  میشود.

قبل از شروع ریدینگ نرم افزار به کنترل میکروفن می پردازد. در این بخش از شما خواسته می شود تا شهر و محل سکونت خود را در 20 ثانیه توصیف کنید یا اینکه متن روی صفحه را بلند بخوانید تا صدای شما در کادر سبز و واضح قرار گیرد. (هدف این بخش تنظیم صدای شما است).

زمانیکه break اعلام شد کرنومتر شروع به زمان کم کردن از 10 د قیقه می پردازد. شما باید ازاتاق خارج شوید تا یک دقیقه مانده به ادامه آزمون. بعد از اتمام break مجددا از شما خواسته می شود تا کل اتاق و میز کامپیوتر و همچنین محل قرار گیری گوشی موبایل را به آنها نشان دهید، سپس قسمت اسپیکینگ شروع میشود.

توجه داشته باشید زمانیکه اتاق را ترک کرید به هیچ عنوان برنگردید به اتاق تا زمان اتمام break توجه د اشته باشید اگر قبل از اتمام break به اتاق برگردید به منزله تقلب تلقی میشود و بلافاصله امتحان بسته میشود.

بعد از قسمت رایتینگ نمره غیر رسمی مهارت ریدینگ و لیسنینگ اعلام میشود. در پایان، مراقب از شما می خواهد که وایت برد خود را پاک کنید و مجددا جلوی دوربین بگیرید، سپس از شما تشکر می کند و امتحان به پایان میرسد.

آموزشگاه زبان پردیسان با کادری از اساتید مجرب در زمینه آموزش زبان انگلیسی و  آزمونهای بین المللی در کنار شماست تا در راه رسیدن به هدف خود شما را همراهی کند.

بلاگ های مرتبط