منو

یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه

یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه

یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه هدف تمام زبان آموزان است آیا فرمول دستیابی به آن را می دانید؟! هیچ فرمولی ندارد! پس لطفا نه بدنبال فرمول خواص یا قرص خواصی که با استفاده آن یک شبه به مکالمه روان یا آیلتس برسید نباشید، ولی نا امید هم نشوید قطعا هرچیزی راهها و میانبرهای خود را دارد. نه ما نه هیچ آموزشگاه زبان نمی تواند ادعا کند با یک روش یا فرمول مشخص می تواند شما را یک شبه به یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه برساند ولی می توانیم شما را با مجموعه ای از روشها و تکنیک های نوین آموزشی زبان آشنا کنیم تا در کمترین زمان و کمترین هزینه به هدف خود برسید.

راهکارهای یادگیری زبان در کمترین زمان و کم ترین هزینه

به طور کلی نسخه یکسانی را نمی‌توان برای همه پیچید، هرشخص با شخص دیگر تفاوت های مختلفی درروند یادگیری دارد. درواقع به سطح زبان، استعداد و میزان زمان آزاد جهت مطالعه، ویژگی های فردی، عوامل بسیاردیگر درتعیین یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه تاثیر گذاراست. بر خلاف تمامی مقاله های موجود در اینترنت اشاره ای به مقوله سن نکرده ام اگرچه درهمه جا تاثیر سن را می شنوید ولی به شخصه زبان آموزانی با سن پایین با سطح یادگیری پایین دیده ام و درمقابل زبان آموزانی در سنین بالاتر و سطح یادگیری بهتر. به شخصه فکر می کنم دو پارامتر هدف و ذهن در روند یادگیری بسیار حائز اهمیت است روند یادگیری برای افرادی که ذهن آرام و منظمی دارند بهتر و سریعتر انجام می شود تا افرادی که ذهن بی نظم درهم برهم و شلوغی دارند، مهمتراز این پارامتر هدف و انگیزه آن فرد است .

به جرات می توان گفت هدف مهمترین پارامتر برای انجام هر کای است. همه ما زبان آموزانی را دیده ایم که در سطح مبتدی بوده اند و یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه (6 ماه)را داشته و به نمره دلخواه خود در آیلتس رسیده اند که اتفاقا سن بالا ، شغل، خانواده و فرزند هم داشته اند ، با این وجود از سطح مبتدی به سطح پیشرفته رسیده اند به همین جهت اشخاصی که قصد مهاجرت دارند در کمترین زمان و کمترین هزینه به نتیجه دلخواه خود می رسند چون هدف کاملا مشخصی دارند.

آیا روند یادگیری برای همه افراد یکسان است؟

دو زبان ‌آموزی که برای یک هدف خاص یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اند، ممکن است در مدت‌ زمان های متفاوتی به آن دست پیدا کنند؛ چراکه انگیزه‌های آن‌ها مختلف است. اما سئوال اینجاست که برای حفظ انگیزه و منحرف نشدن از راه یادگیری، چه کنیم؟ بهترین راه برای حفظ انگیزه و ادامه دادن مسیر این است که نهایت تلاش خود را بکنید تا ازفرایند آموزش زبان انگلیسی نهایت لذت را ببرید! هیچ‌گاه نگوئید که حتما باید به هدف مشخصی دست بیابم تا بتوانم خوشحال شوم. چون در این صورت این زمان هیچ‌گاه فرا نمی‌رسد!

یک تقویم، منحصرا برای آموزش زبان انگلیسی خود درنظر بگیرید تعداد ترم ها و جلسات خود را تا رسیدن به سطح مورنظر خود مشخص کنید، زمان تمام شدن هرکتاب را در تقویم علامت بزنید. در مسیر یادگیری تا دستیابی به هدف اصلی، برای خود اهداف کوچکتری تعیین کرده و بعد از دستیابی به هرکدام از آنها، از خود قدردانی کنید و خوشحال باشید! فراموش نکنید این یکی از رازهای موفقیت یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه می باشد.

خوشبختانه یا بدبختانه، زبان انگلیسی صرفاً یک درس نیست. با توجه به این ‌که از چهار مهارت مختلف تشکیل شده است، منابع یادگیری آنهم بسیار متنوع و گسترده است. آموزشگاه زبان پردیسان می تواند به شما برای یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه کمک کنند پس هیچ‌گاه خود را مجبور به مطالعه کتاب‌ها و انجام تمرینات مربوط به یادگیری زبان نکنید. سعی کنید از طریق آنچه که به آن علاقمند هستید، زبان انگلیسی را یاد بگیرید‌. مطمئن باشید هیچ مشکلی ندارد، بروید به سمت علاقه هایتان.

در نتیجه یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه ، برای همه‌ی افراد نمی‌تواند یک روش خاص باشد. با توجه به تفاوت‌های شخصیتی افراد و سلایق آن‌ها، می توان روش‌ها و راهکارهای متفاوتی را به هر فرد معرفی نمود. بسیاری از افراد هستند که از تماشا کردن فیلم و سریال لذت می‌برند(روش مورد علاقه آقایون) در مقابل گروهی هستند که ترجیح می‌دهند ساعت‌ها کتاب‌های مختلف بخوانند .با خیال راحت هر کدام از منابع را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و از پیشرفت خود لذت ببرید.

بخصوص در بحث یادگیری زبان‌های خارجه مثل زبان انگلیسی، هرگز نترسید نه از اشتباه کردن و نه از سخت بودن دروس در جلسات آینده .همه‌ی زبان آموزان در ابتدای مسیر و سطوح مقدماتی شبیه به یکدیگر بوده‌اند؛ اما کسانی موفق هستند که ترس و خجالت خود را کنار می‌گذارند و با اعتماد به ‌نفس به یادگیری زبان انگلیسی ادامه می دهند. معمولا افرادی که ریسک نمی‌کنند و همیشه محتاط بوده که مبادا اشتباهی نکنند، در بحث ها شرکت نمی کنند روند یادگیری زبان در کمترین زمان و کمترین هزینه غیر ممکن خواهد شد.

نگران نباشید. بخش عمده ای از یادگیری زبان انگلیسی شما باید در زمان های مرده انجام شود. یعنی پشت فرمان، در تاکسی، در مترو و… لیسنینگ گوش دهید، اتفاقات روزمره خود را به زبان انگلیسی برای خود تکرار کنید ، لغت بخوانید و… خلاصه نگذارید وقتتان بیهوده سپری شود. این مثالی بارز از یادگیری هوشمندانه است.

بلاگ های مرتبط