منو

یادگیری زبان آلمانی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان

یادگیری زبان آلمانی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان

طبق تحقیقات FSI یادگیری زبان آلمانی تا سطح متوسط حدود ۱۸۰ ساعت زمان نیاز دارد هر چند عوامل بسیاری ممکن است این ساعات را تغییر دهند. مثل وقتی که می گذارید یا علاقه و انگیزه شما. یکی از دلایل اصلی این که زبان آلمانی آنقدر که تصور می ‌کنید سخت نیست این است که زبان‌ های آلمانی و انگلیسی از یک خانواده هستند و شباهت بسیاری به هم دارند. زبان ‌های آلمانی و انگلیسی از خانواده زبان ‌های هند و اروپایی هستند که در واقع زیر مجموعه زبان های ژرمانیک (زبان های آلمانی، هلندی، انگلیسی و غیره) می ‌باشند. حدود ۴۰ درصد از واژگان آلمانی شبیه واژگان انگلیسی هستند، این می ‌تواند خبر خوبی برای انگلیسی زبانان باشد. تلفظ کلمات در آلمانی ساده ‌تر از آنچه شما فکر می ‌کنید است و دستور زبان هم با توجه به قوانین ساده‌ی موجود چندان دشوار نیست. اما مدت زمان یادگیری برای هر زبانی، بستگی به موضوعات مختلفی دارد. مثلا اینکه شما روزانه چقدر مطالعه می کنید؟ چقدر به آن زبان علاقه دارید؟ آیا روش یادگیری شما اصولی است؟ محیط یادگیری شما در کشور خودتان است یا در کشور آلمان؟ تجارب قبلی شما در مورد آن زبان؟ و … . در مقاله قصد داریم در مورد یادگیری زبان آلمانی در کوتاهترین زمان به بیان مطالبی بپردازیم. اما راه‌ هایی نیز وجود دارد که یادگیری زبان آلمانی در کوتاهترین زمان را ممکن می‌سازد. با این روش ‌ها افراد می توانند بدون صرف هزینه و یا وقت گذاشتن برای حضور در کلاس ‌های آموزشی زبان آلمانی را بیاموزند. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

تعیین دلیل اصلی جهت یادگیری زبان آلمانی

اولین راه یادگیری زبان آلمانی در کوتاهترین زمان تعیین دلیل اصلی جهت یادگیری زبان آلمانی است. مهم ‌ترین مساله ‌ای که در یادگیری زبان آلمانی باید به آن توجه داشته باشید این است که به چه دلیلی قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید. این موضوع پیش از آموزش مطرح شده و زبان ‌آموزان باید تفکر روشنی نسبت به آن داشته باشند. این مساله در سرتاسر جهان تحت عنوان Big why معرفی شده و نخستین مرحله برای یادگیری زبان شناخته می ‌شود. چرا که نداشتن دلیلی واضح و روشن برای یادگیری زبان آلمانی موجب می‌ شود پس از مدتی فرد دلسرد شده و نسبت به انجام تکالیف و تمرینات خود هیچ تلاشی نداشته باشد. برخی از زبان‌ آموزان هدف خود را از یادگیری زبان آلمانی تقویت اطلاعات زبانی بین‌ المللی عنوان کرده و سعی دارند در عرصه جهانی ارتباط موثرتری با سایرین برقرار سازند. از دیگر دلایلی که افراد برای یادگیری زبان آلمانی در نظر می ‌گیرند غنی سازی سطح زندگی و یافتن دوستان جدیدی است که بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند. اشتغال به کار در شرکت‌ های آلمانی و یا چندملیتی از دیگر دلایلی است که افراد را ملزم به یادگیری زبان آلمانی می ‌کند.

یادگیری زبان آلمانی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان

ایجاد آلمانی کوچک در خانه

راه بعدی برای یادگیری زبان آلمانی در کوتاهترین زمان ایجاد آلمانی کوچک در خانه است. بنابراین فضایی ایجاد می کنید تا بتوانید به زبان آلمانی صحبت کرده و از لغات و واژه‌ های زبان آلمانی بیشترین استفاده را داشته باشند. برخی از افراد معتقدند که باید در کشور آلمان زندگی کرد تا زبان آلمانی را بهتر فهمید. اما این تنها راه حل نبوده و برای یادگیری زبان آلمانی در کوتاه ‌ترین زمان می‌توان آلمانی کوچک را در خانه ایجاد کرد. با این کار فرد وارد فضایی می ‌شود که زبان آلمانی را به بهترین نحو به او آموخته و موجب می ‌شود فرایند یادگیری بهتر انجام شود. یکی از مثال ‌هایی که در این خصوص می ‌توان عنوان کرد تغییر زبان رایانه به زبان آلمانی است. زمانی که فرد زبان رایانه خود را به آلمانی تغییر دهد در طول روز ملزم به استفاده از آن بوده و به این ترتیب می ‌تواند در زمینه آموزش زبان آلمانی در کمترین زمان عملکرد موثرتری داشته باشد.
حتما افرادی که به زبان آلمانی تسلط دارند در شهر شما زندگی می‌ کنند می ‌توانید این افراد را پیدا کرده و با آنها تشکل‌ هایی را ایجاد کرده و به زبان آلمانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. استفاده از تلویزیون و رادیو و یا شبکه‌های اجتماعی که به زبان آلمانی هستند از دیگر روش‌ های موثر در آموزش زبان آلمانی در کوتاه‌ ترین زمان شناخته می ‌شود. در این روش ابتدا باید برنامه ‌هایی را مشاهده کرد که زیرنویس دارند اما پس از مدتی می‌ توان زیرنویس را نادیده گرفت و اطلاعات عنوان شده را در ذهن حلاجی کرده و کلمات را آموخت.

استفاده از اتصال دهنده های مکالمه

از دیگر روش های یادگیری زبان آلمانی در کوتاهترین زمان استفاده از اتصال دهنده های مکالمه است. یکی دیگر از راه‌ های آموزش زبان آلمانی در کوتاه‌ ترین زمان استفاده از اتصال دهنده‌ های مکالمه است که موجب می ‌شود افراد آشنایی بیشتری نسبت به زبان آلمانی داشته باشند. در زبان آلمانی نیز کانکتورهایی وجود دارد که با استفاده از آن می ‌توان زبان آلمانی را آموخت. البته در اغلب کتاب‌ های آموزشی حرفی از کانکتورها و اتصال دهنده‌ های مکالمه به میان نمی ‌آید اما در روان صحبت کردن افراد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. زمانی که از این اتصال دهنده ‌های مکالمه استفاده می‌ شود فرد حسی نزدیک به شهروندان آلمانی پیدا کرده و می‌ تواند همچون آنها به‌ صورت روان به زبان آلمانی صحبت کند.
در این مقاله در مورد یادگیری زبان آلمانی در کوتاهترین زمان صحبت کرده و توضیح دادیم که چه کارهایی باید انجام داد تا بتوان به این هدف نزدیک شد. از جمله کارهایی که برای یادگیری زبان آلمانی در کوتاهترین زمان می توان انجام داد تعیین دلیل برای یادگیری است که در این مورد توضیحاتی را بیان نمودیم. همچنین اشاره کردیم که ایجاد فضایی کوچک در منزل برای یادگیری بهتر زبان آلمانی نیز بی تاثیر نخواهد بود. در پایان نیز در مورد استفاده از اتصال دهنده های مکالمه نیز به بیان نکات و مطالبی پرداختیم.

بلاگ های مرتبط