منو

آزمون تعیین سطح زبان

آزمون تعیین سطح زبان

تعیین سطح زبان ،آزمون تعیین سطح زبان، تعیین سطح آنلاین ، چه فوایدی برای زبان آموز دارد؟ قطعا بعد از گذراندن چند ترم زبان خارجی بطور مثال زبان انگلیسی ، آلمانی ، ترکی استانبولی و فرانسه ، زبان آموزان به این فکر می‌کنند که آیا واقعا در آن سطحی که در حال آموزش هستند، به همان اندازه دانش دارند ، یا اینکه دانش آنها از آن سطح بالاتر یا پایین تر است؟ به همین دلیل بهترین راهکار سنجش مستمر سطح دانش زبان خارجی با استفاده از آزمون تعیین سطح آنلاین می باشد.

تعیین سطح زبان

زبان آموزان علاقمند هستند تا سطح دانش خود را در چهار مهارت بزنند و نقاط قوت و ضعف خود را بدانند . شناخت نقاط قوت و ضعف به زبان آموزان کمک می کند تا روی نقایص خود بیشتر کارکنند . گاهی اوقات زبان آموزان ترم ها را پیوسته می گذرانند و به سطوح بالاتر میروند ولی متوجه نمی شوند که مثلا درمهارت درک مطلب ضعیف هستند و به خیال خود در سطح متوسط هستند ولی با شرکت در تعیین سطح زبان پی به نقاط ضعف خود می برند و شروع به تقویت مهارت درک مطلب خود می کنند . یکی از دلایل اینکه زبان آموز متوجه نقاط ضعف خود نمی شود این است که در چهار مهارت یادگیری زبان بعضی از مهارت ها پارامتر هایی مهم است که تا وقتی که تست و تعیین سطح شرکت نکنند متوجه اهمیت آن نمی شوند، مثلا یکی از این پارمتر ها زمان است. در حالت عادی شما در منزل متنی را روبروی خود می گذارید و شروع به خواندن و پاسخ به سئوالات می کنید با فرض به اینکه شما آشنا به تکنیک های اسکیم و اسکن هستید بیشتر سئوالات را هم پاسخ درست می دهید و بر این باورید که در مهارت درک مطلب در شرایط مطلوبی هستید تا اینکه تست می دهید و می بینید فقط فرصت کردید نیمی از سئوالات را پاسخ دهید چون قبلا که تمرینات کتاب را انجام می دادی پارامتر زمان را لحاظ نمی کردید ، بعد از تست متوجه می شوید که حتی اگر دانش کافی هم داشته باشید چون سرعت عمل نداشتید فقط نیمی از سئوالات را پاسخ صحیح داده اید.

به یاد داشته باشید با تست زدن و تعیین سطح های متوالی به نقاط ضعف واقعی خود پی می برید.

آزمون تعیین سطح زبان

آزمون تعیین سطح زبان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ مهمترین پارامتر برای یک آزمون تعیین سطح ، استاندارد بودن آن است. سئوالات استاندارد باید توسط اساتید با تجربه و با سابقه تهیه شود. اساتید خود باید دارای مدارک بین المللی داشته باشند و تمام نکات نهفته در این قبیل آزمونها را بشناسند تا بتوانند در آزمونهای تعیین سطح به خوبی آن را شبیه سازی کنند.

  • سئوالات آزمونها جهت بررسی گرامر، درک مطلب، مکالمه ، نکات نوشتاری می باشد که در اصل هدف این تست ها بررسی مهارتهای ,vocabulary,Reading, writing , listening, speaking می باشد.
  • تعداد سئوالات هر آزمون تعیین سطح، 30 سئوال استاندارد مطابق با سیلابس های درسی می باشد.
  • جواب تعیین سطح کاملا قابل استناد بوده و بعد ازاعلام نتیجه تعیین سطح ، زبان آموز می تواند با خیالی آسوده به نتیجه این آزمون اکتفا کند و قدم های بعدی آموزش خود را بر اساس آن تنظیم کند.
  • سئولات آزمون تعیین سطح بصورت گام به گام از آسون به سخت در نظر گرفته شده است . سئوالات اول آسانتر و به تدریج سئوالات سخت تر می شود.
  • آزمون تعیین سطح بصورت آنلاین برگزار می شود و از طریق سایت پردیسان شما می توانید وارد تعیین سطح شوید.
  • بعد از تعیین سطح و اعلام پاسخ، مشاورین مجموعه آموزشی زبانهای خارجی پردیسان به شما تماس می گیرند و بصورت رایگان به شما مشاوره می دهند.
  • بعد از انجام آزمون نتیجه در همان صفحه به شما نمایش داده می شود و نیازی به چک کردن ایمیل خود ندارید.
  • امتیاز تمام سئوالات یکسان است.
  • سئوالات بر اساس آخرین پیشرفت ها و تحقیقات در حوزه آموزش زبان انگلیسی می باشد.

زبان آموزان عزیز جهت محک زدن سرعت عمل خود توصیه می شود در آزمونهای تعیین سطحی که محدودیت زمانی دارند شرکت کنید.

تعیین سطح آنلاین

تعیین سطح آنلاین ، جهت بررسی تقریبی سطح دانش اشخاص می باشند که بر اساس چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای (Common European Framework of Reference for Languages) CEFR می باشد کلیه ‌شرکت‌ها، سازمان‌ها و یا ارگان‌هایی که علاقمند به سنجش دانش زبانی پرسنل خود هستند تعیین سطح آنلاین آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان قابل استناد می باشد.

پرسش‌ها به صورت سوالات چند گزینه ای هستند . تایمر زمان برروی صفحه ثابت می باشد و متقاضی می تواند درجریان زمان باقیمانده قرار بگیرد.

در این آزمون دو شاخص ضروری برای تعیین دقت و صحت آزمون یعنی Reliability (پایایی یا درجه ثبات) و Validity (روایی یا درجه صحت سنجش) به دقت ارزیابی شده است تا نتیجه حاصل به استاندارد CEFR بسیار نزدیک باشد.

پس از تعیین سطح آنلاین مشاورین آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان به شما تماس گرفته و برحسب سطحتان مشاوره رایگان ارائه می دهند.

نحوه ورود به تعیین سطح آنلاین پردیسان از طریق سایت پردیسان می باشد با ورود به سایت لینک تعیین سطح و مشاوره رایگان در اختیار متقاضیان عزیز می باشد . با پاسخ دادن به هر سوال یک امتیاز دریافت خواهید کرد و مجموع امتیازات 30 می باشد.

تعیین سطح آنلاین کاملا بصورت رایگان می باشد و متقاضیان بصورت رایگان می توانند به مجموعه سئوالات طبقه بندی شده و نتیجه قابل استناد دسترسی داشته باشند.

تعیین سطح آنلاین آموزشگاه زبانهای خارجی پردیسان برای دپارتمانهای زبانهای مختلف مانند انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه ، ترکی استانبولی بصورت استاندارد و طبقه بندی شده در اختیار متقاضیان عزیز قرار داده شده است.

پیشنهاد می شود جهت شرکت در تعیین سطح آنلاین در محیطی آرام با تمرکز و به دور از تنش فکری تست های این آزمون را پاسخ دهید تا شما را در مسیر یادگیری بصورت هدفمند وتخصصی راهنمایی کنند.

قبل از شرکت در تعیین سطح آنلاین باید یک فرم که شامل اطلاعات اولیه فرد متقاضی هست پر شود.

زمان شرکت در آزمون 15 دقیقه می باشد. شما می توانید در هر مرحله از آزمون با فشردن دکمه اتمام آزمون سطح زبان خود را ارزیابی کنید.

بلاگ های مرتبط