منو

یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر طول می کشد؟

عبارات کاربردی زبان ترکی تجاری

یادگیری ترکی استانبولی در ﮐﻮﺗﺎﻫﺘﺮﯾﻦ زمان اولین سوالی است که زبان آموزان ترکی استانبولی در ذهن دارند. توانایی زبان ترکی در دستور زبان منظم آن است. ویژگی های جذاب این زبان مدت زمان یادگیری زبان ترکی را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید تنها با استفاده از یک کلمه به همان معنی جمله‌ای برسید که در زبان انگلیسی یا فارسی باید برای بیان آن از حروف اضافه ، فعل و غیره  استفاده کنید. در صورتی که در برخی اصطلاحات ترکی حتی نیاز به استفاده از فعل هم نیست !

خبر خوب به زبان آموزان این است که، زبان ترکی استانبولی جنسیت، حرف تعریف و فعل‌های بی‌قاعده ندارد. همچنین به لطف تغییر الفبای زبان ترکی به لاتین در زمان آتاترک این زبان تقریبا کاملا آوایی است . یعنی فقط با یادگیری قوانین تلفظ می توانید در بخش املا بهترین نمره را کسب کنید. پس در جواب سئوال شما زبان آموزان عزیز که ” یادگیری زبان ترکی استانبولی چه قدر طول می کشد ” باید گفت نسبت به زبان‌های دیگر تقریبا راحت تر است.

یادگیری زبان ترکی استانبولی با کم ترین هزینه و زمان

زبان ترکی زبانی بدون ضمایر جنسی است که همین موضوع باعث می‌شود مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی نسبت به سایر زبان‌ها کمتر باشد. لازم به ذکر است که کم تر شدن زمان آموزش منجر به کم تر شدن هزینه هم می باشد . ولی در کل باید گفت یادگیری هر زبانی فقط و فقط منوط به اراده و هدف زبان آموز می باشد .

یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

از طرفی یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی به آن سادگی  ها هم که فکر می‌کنید نیست . لازم به ذکر است , برخی افراد که نژاد و یا قومیت ترک زبان دارند شاید فکر کنند با یادگیری در منزل و یا فیلم های ترکی زبان می توانند این زبان را در منزل بخوانند در پاسخ به این افراد باید گفت که زبان ترکی یک زبان کاملا پسوندی است که از لحاظ ریشه آوایی با زبان آذری متفاوت است .

کلاس تومر در تهران

لازم به ذکر است برای ورود به دانشگاه های ترکیه باید به ساختار گرامر و زبان رسمی ترکی استانبولی آشنا و سپس مسلط شوید. این جمله را به خاطر بسپارید که زبان محاوره ترکی جایی در دانشگاه های ترکی ندارد. عدم تسلط شما به گرامر و ساختار رسمی زبان ترکی باعث مردود شدن شما در مصاحبه های آموزشی و کاری می شود.

با شرکت در کلاسهای تومر در تهران پردیسان هم با گرامر و ساختار رسمی زبان ترکی استانبولی مسلط می شوید و هم تمام تکنیک های آزمون تومر به شما آموزش داده می شود.

زمان برگزاری آزمون تومر

برای ثبت نام در آزمون تومر کافی است به سایت دانشگاه آنکارا بروید. آزمون تومر به صورت متناوب در سال برگزار می‌شود. پس محدود به زمان خاصی نیست. زمان آزمون تومر 2021، در هنگام ثبت نام در سایت دانشگاه تعیین می‌شود.

برای ثبت نام آزمون تومر ابتدا باید دو قطعه عکس رنگی و پاسپورت و هزینه آزمون را آماده کنید. اگر پاسپورت شما آماده نیست، می‌توانید از شناسنامه ترجمه شده به ترکی استفاده کنید. ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آنکارا انجام می‌شود.

هزینه آزمون گواهی که اعتبار کوتاه مدت(Sertificate) حداکثر دو ساله دارد و برای شروع به تحصیل مناسب است، 100 یورو است؛ اما هزینه آزمون برای گرفتن دیپلما که اعتبار مادام العمر دارد 150 یورو می‌باشد.

مدرک های زبان ترکی استانبولی

مدرک تومر که به دوصورت است , گواهی سرتیفیکا Sertifika  و یا دیپلما Diploma

گواهی سرتیفیکا Sertifika   شامل : Elementary Certificate ، Intermediate Certificate ، Upper-Intermediate Certificate  می شود.

مدرک YÖS

مدرک ALES

مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی :

تقریبا حدود 1500 کلمه در زبان ترکی از زبان فارسی آمده است. این یک مزیت بزرگ برای فارسی ‌زبانان به حساب می‌آید که می‌تواند راه را برای یادگیری زبان ترکی هموارتر کند و منجر به کاهش مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی شود.

بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی :

اساتید ترکی آموزشگاه پردیسان ، به صورت تخصصی، تمامی اصطلاحات کاربردی و نکات گرامری  پیرامون موضوعات زیر را  با جدید ترین متد های آموزشی تدریس می کنند.

  • گردشگری
  • علاقمندی های شخصی
  • ضرب المثل های کاربردی
  • مهاجرت
  • تحصیل

پردیسانی شوید تا جدیدترین پکیج های آموزش زبان ترکی استانبولی تابستان 1400 را تجربه کنید.

بلاگ های مرتبط