منو

آموزش ترکی استانبولی برای کودکان

آموزش ترکی استانبولی برای کودکان

چرا بهتر است فرزندتان کلاس زبان ترکی استانبولی را بگذراند و این زبان را یاد بگیرد؟ در واقع چرا آموزش ترکی استانبولی برای کودکان اهمیت دارد؟ در پاسخ به این سؤال می ‌گوییم که دانستن زبان یک کشور یعنی فتح آن کشور. در واقع شما با تشویق کودک خود به آموزش زبان ترکی استانبولی، برای آینده کودک خود یک سرمایه گذاری طلایی کرده ‌اید، زیرا زمانی که او زبان جدیدی را یاد گرفته باشد، افق‌ های گسترده تری را برای تحصیل و کار خود در آینده پیش رو خواهد داشت. علاوه بر این آموزش آنلاین زبان ترکی و هر زبان جدید دیگری و به طور کلی آموزش هر مطلبی در زمان کودکی بسیار راحت تر و سریع تر خواهد بود. در این مقاله با توضیح بیشتر این موضوع، به بررسی آن می پردازیم.

آموزش ترکی استانبولی برای کودکان

سطوح مختلف آموزش ترکی استانبولی برای کودکان

در این بخش می خواهیم سطوح مختلف آموزش ترکی استانبولی برای کودکان را توضیح دهیم. در آموزش ترکی استانبولی برای کودکان، زبان آموز در هر سطح مطالب مهم، مفید و کاربردی ای را یاد می گیرد. به عنوان مثال در سطح مقدماتی زبان آموز مکالمه هایی که ممکن است روزانه به آنها نیاز داشته باشد مانند معرفی کردن خود و احوالپرسی کردن را یاد می ‌گیرد. در سطح متوسطه آموزش زبان کمی پیشرفته تر شده و زبان آموز لغات و اصطلاحات را به طور کامل یاد می ‌گیرد. همچنین می‌ تواند به راحتی با لغاتی که یاد گرفته است، جمله های معنی دار بسازد. پس از آن در مرحله سوم و سطح پیشرفته او قادر خواهد بود مطالب یک متن طولانی و پیچیده که شاید در آن اصطلاحات تخصصی نیز به کار رفته باشد را، درک کند. همچنین می ‌تواند به صورت بی وقفه در مورد یک موضوع به خوبی صحبت کند. کودک بعد از گذارندن این سطوح می تواند به راحتی به زبان ترکی استانبولی مانند زبان مادری خود صحبت کند و حتی یک یک متن پیچیده به این زبان را خوانده و مطلب آن را درک کند.

مدت زمان آموزش ترکی استانبولی برای کودکان

حا ل می خواهیم ببینیم مدت زمان آموزش ترکی استانبولی برای کودکان چقدر است؟ مدت زمان آموزش ترکی استانبولی برای کودکان همچون آموزش زبان انگلیسی متفاوت است و در واقع به میزان یادگیری آنها و آزمون هایی که می دهند بستگی دارد. یعنی اگر کودک شما در یادگیری زبان ترکی استانبولی کند عمل کند ممکن است مدت دوره آموزشی طولانی تری داشته باشد و بر عکس ممکن است کودکی در این زمینه فعال باشد و خیلی سریع تر مطالب را یاد گرفته و سطوح را بگذارند. همچنین مدت دوره به میزان فشرده بودن کلاس ها نیز بستگی دارد. همچنین بستگی دارد این جلسه ها در طول هفته چند روز برگزار شود. دوره خصوصی ترکی استانبولی کودکان در مدت زمان کمتری نسبت به دوره فشرده ترکی استانبولی کودکان تمام خواهد شد.

منابع آموزش ترکی استانبولی برای کودکان

منابع آموزش ترکی استانبولی به کودکان چیست؟ برای آموزش ترکی استانبولی آنلاین به کودکان از ویدئوها و انیمیشن های کودکانه استفاده می شود که جذابیت بیشتری برای کودکان دارند و روند یادگیری آنها را سریع تر می‌ کنند. در این منابع، آموزش اعداد، کلمات و اشکال هندسی به زیباترین شکل با مثال های فراوان به کودکان آموزش داده می ‌شوند. کتاب های مختلفی برای آموزش ترکی استانبولی وجود دارد. یکی از این کتاب ها به نام چیت 1 و 2 و یا همان ÇİT 1 &2 است. این منبع شامل کتاب درسی، کتاب معلم و سی دی حاوی فایل های شنیداری می ‌باشد. همچنین کتاب Ebru Turkce برای نوجوانان آموزش داده می‌ شود.

آموزش ترکی استانبولی برای کودکان

راه های آموزش زبان ترکی استانبولی برای کودکان

انواع راه های آموزش زبان ترکی استانبولی برای کودکان وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود. آموزش دادن یک زبان دیگر به کودک کار آسانی نخواهد بود. بگذارید در ابتدا بگوییم قطعا بهترین، ساده ترین و تضمینی ترین روش برای آموزش زبان ترکی استانبولی به کودکان استفاده از دوره های آموزشی زبان مستر است. برخی از این روش ها عبارتند از:
– آموزش زبان ترکی به کودکان همراه با بازی؛ روش آموزش و بازی، روشی است که امروزه بیشتر کشور های در حال توسعه از آن استفاده می کنند و بسیار روش موفقی است. اگر می خواهید که زبان ترکی استانبولی را به کودکان خود آموزش دهید می توانید با بازی کردن و آموزش اینکار را انجام دهید.

– آموزش زبان ترکی از طریق کلاس های آموزشی

به دلیل محبوبیت زبان ترکی استانبولی، آموزشگاه های بسیاری در سراسر کشور به وجود آمده اند که این زبان را تدریس می کنند اما به دلیل ویژه بودن شرایط کودکان این آموزشگاه ها برای کودکان کمتر از بزرگسالان هستند. کلاس های آموزشی یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی توسط کودکان هستند.

– مدرس خصوصی زبان ترکی استانبولی

مدرس های خصوصی می توانند بسیار مفید باشند البته این به شیوه و تجربه کسی که اینکار را انجام می دهد، نیز بستگی دارد. هرچه این فرد بیشتر تجربه داشته باشد می تواند سریع تر این زبان را به کودکان یاد بدهد. البته این را نیز در نظر بگیرید که کودکان مهارت فوق العاده ای در یادگیری موارد مختلف از جمله زبان را دارا هستند به همین دلیل هم بهتر یاد می گیرند و هم این زبان در ذهن آنها باقی می ماند.

– آموزش محیطی زبان ترکی

یکی دیگر از راه هایی که می توانید کودک خود را آموزش دهید به صورت خود آموز است. در این روش کودک را در محیطی قرار می دهید که همه به این زبان صحبت می کنند.
در این مقاله در مورد آموزش ترکی استانبولی برای کودکان مطالبی را بیان نموده و اشاره کردیم که چه سطوحی برای آموزش وجود دارد. در مورد مدت زمان یادگیری صحبت کرده و به برخی از منابع معتبر آموزش آن اشاره نمودیم. در پایان نیز در مورد راه ها و روش های آموزش برای کودکان نیز مطالبی را بیان کردیم.

بلاگ های مرتبط