مناسب‌ترین زبان برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند

استرالیا و نیوزلند در قاره اقیانوسیه، یکی از مهاجرپذیر ترین کشورها هستند که مورد توجه بسیاری برای مهاجرت تحصیلی، شغلی، دائمی و … قرار دارند، علاوه بر پیشرفته بودن این کشورها مخصوصا استرالیا وجود زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی این کشورها نیز تاثیر به سزایی در مهاجر پذیری آنها دارند. در این مطلب قصد داریم توضیحات کاملی درباره آزمون PTE که مهمترین آزمون زبان برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند می باشد را به شما عزیزان ارائه دهیم، اگر پس از خواندن مطلب همچنان سوالی در ذهن شما وجود داشت می توانید در قسمت دیدگاهها مطرح کنید یا با کارشناسان آموزشگاه زبان پردیسان تماس بگیرید.  
مناسب‌ترین زبان برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند

مناسب‌ترین زبان برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند

 

آزمون PTE چیست؟

PTE برگرفته از Pearson L Test of English بوده و نمونه های ابتدایی این آزمون سال ۱۹۸۲ در دانشگاه لندن برای اولین بار برگزار شد. در آزمون PTE چهار مهارت اصلی زبان از جمله Speaking ،Redaing، Listening و Writing ارزیابی شده و نمره آن از ۹۰ محاسبه می شود. نمره ۶۵ در آزمون PTE معادل نمره ۷ در چهار مهارت آیلتس است که بنا بر تجربه افرادی که در این آزمون ها شرکت کرده اند، کسب نمره ۶۵ در آزمون PTE راحت تر از کسب نمره ۷ در آیلتس است. این آزمون مشابه IELTS در دو نوع General و Academic برگزار می شود و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولاً تنها نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه ها و موسسات علمی و مهاجرتی است. مدرک زبان PTE در بین زبان آموزان از محبوبیت بالایی برخوردار است و دلایل آن، ساده تر بودن آزمون PTE نسبت به آزمون آیلتس و تافل و همچنین پذیرش مدرک این آزمون توسط اداره مهاجرت استرالیا به جای آیلتس است. در این آزمون علاوه بر چهار مهارت اصلی به مهارت های دیگر نیز مانند grammar، oral fluency، pronunciation، spelling، vocabulary، written discourse نمره داده می شود. بعد از ۵ روز کاری، نمره آزمون PTE در وب سایت pearson قابل مشاهده است و می توانید در صورت رد شدن در امتحان، بلافاصله بعد از اعلام نتیجه، مجددا ثبت نام کرده و در آزمون شرکت کنید. یکی از معایب آزمون PTE این است که منابع گسترده ای جهت مطالعه ندارد و برخلاف آزمون تافل و IELTS که انواع و اقسام منابع و مراجع برای آن وجود دارد، رفرنس های آزمون PTE محدود به نمونه های موجودی است که در خود وبسایت این آزمون در دسترس است. البته بنا به تایید وب سایت PTE، مطالعه همین نمونه های موجود در سایت برای شرکت در آزمون کافیست که شاید همین مورد یکی از نواقص این آزمون نو بنیان است.  

مناسب‌ترین زبان برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند

با توجه به اینکه طیف وسیعی از آزمون ها را برای مهاجرت و ویزای تحصیلی می توانید انتخاب کنید ولی نظر به اینکه آزمون PTE آکادمیک رهبر بازار در زبان انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر است و  به طور کامل برروی کامپیوتر آزمون دریافت و همان جا نتایج با توجه به الگوریتم های پیچیده و فناوری بهینه شده خودکار ارزیابی و ارائه می شود این آزمون در استرالیا توسط وزارت کشور استرالیا (DHA) و در نیوزلند توسط دپارتمان مهاجرت نیوزلند (INZ) برای همه درخواست های ویزایی پذیرفته شده است این پذیرش شامل اقامت دائم، ویزای کارفرمایی، کار و دانشجویی و تحصیلی می باشد.

علاوه براین، آزمون PTE آکادمیک توسط اکثر مقامات ارزیابی مهارت های استرالیا و سازمان های حرفه ای ثبت نام پذیرفته شده است که لیست آنها در زیر است.

 • آژانس تنظیم مقرارت بهداشت استرالیا (AHPRA)
 • شورای پرستاری و مامایی استرالیا (ANMAC)
 • متخصصان حسابداری عملی استرالیا (CPA Australia)
 • حسابداران معتبر استرالیا و نیوزلند
 • انجمن کامپیوتر استرالیا (ACS)
 • مهندسین استرالیا

برای شروع نیاز دارید که در یکی از مراکز آزمون PTE آکادمیک ثبت نام و در آزمون مبتنی برکامپیوتر ثبت نام و آزمون را انجام دهید و نتیجه آن را بر خلاف سایر آزمون ها زبان که معمولا دو الی سه هفته حداقل ارائه نتایج شان طول می کشد در ظرف ۵ روز کاری دریافت و به کشور و سازمان مورد درخواست برای ویزا تحویل دهید و این آزمون کاملا تکنولوژی محور هست و و پاسخ های شما به طور عینی و پیوسته مورد ارزیابی قرار می گیرد بدون آنکه توجهی به مکان، زبان و غیره شما داشته باشد یا انتظار پاسخ خاصی از شما داشته باشد ارزیابی می کند. با آزمون PTE Academic شما می توانید در هزاران دانشگاه و کالج در سراسر دنیا از جمله موراد زیر اپلای کنید.

–  تمام TAFE و موسسات تکنولوژی و پلی تکنیک استرالیا و نویزلند

–  موسسات معتبر و معروفی مانند دانشگاه استنفورد، دانشگاه هاروارد و کالج امپریال لندن نمره آزمون PTE آکادمیک را پذیرفته اند

–  در کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، سنگاپور و اروپا این آزمون با سرعت بالایی در حال رشد است و شما می توانید از سایت های معتبر لیست موسسات پذیرنده آزمون PTE آکادمیک را مشاهده کنید.

 آزمون PTE چطور برگزار می شود؟

آزمون PTE برای استرالیا در تمام ۳۶۵ روز سال برگزار می شود و برای شرکت در آن می توانید از یک هفته قبل، اقدام کنید. آزمون در ۴ بخش اصلی و به صورت زیر برگزار می شود: بخش های Speaking & Writing: این بخش های آزمون بین ۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان لازم دارد و شامل موارد زیر می شود:
 • معرفی شخصی
 • خواندن بلند read Aloud
 • تکرار جمله
 • توصیف تصویر
 • تکرار یک lecture
 • جواب به سوالات کوتاه
 • خلاصه کردن متن (یک جمله)
 • خلاصه کردن متن (یک پاراگراف)
 • مقاله (۲۰ دقیقه)
بخش Reading: این بخش آزمون بین ۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان لازم دارد (۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری) و شامل موارد زیر می شود:
 •  سوالات چند گزینه ای
 • چیدن پاراگراف ها
 • پر کردن جاهای خالی
بخش Listening: این بخش های آزمون بین ۴۵ تا ۵۷ دقیقه زمان لازم دارد و شامل موارد زیر می شود:
 • خلاصه کردن یک بخش Speaking
 • سوالات چند گزینه ای
 • پر کردن جای خالی
 • مشخص کردن (highlight) کردن خلاصه درست
 • مشخص کردن کلمات ناردست

هزینه ثبت نام آزمون PTE چقدر است؟

آزمون PTE در بیش از ۵۰ کشور دنیا برگزار می شود اما از آنجایی که این آزمون در ایران برگزار نمی شود برای شرکت در آزمون باید به کشوری دیگر سفر کنید که معمولا برای صرفه جویی در هزینه ها، انتخاب کشورهای همسایه الویت افراد است. هزینه آزمون PTE در کشورهای مختلف، متفاوت و در مواردی به نوع ارز همان کشور و در مواردی دیگر به دلار آمریکاست. هزینه ثبت نام آزمون PTE برای استرالیا در چند کشور همسایه به شرح زیر می باشد :
 • امارات متحده عربی: ۹۸۰ درهم امارات (۱۲۲۵ درهم امارات در صورت ثبت نام با تاخیر)
 • ترکیه: ۴۵۶ لیر ترکیه (۵۸۱.۲۵ لیر ترکیه در صورت ثبت نام با تاخیر)
 • آذربایجان: ۱۷۰ دلار آمریکا (۲۱۲.۵ دلار آمریکا در صورت ثبت نام با تاخیر)
 • عراق: ۲۱۰ دلار آمریکا (۲۶۲.۵ دلار آمریکا در صورت ثبت نام با تاخیر)
 

نمرات PTE آکادمیک مورد پذیرش در استرالیا و نیوزلند

نمرات مورد پذیرش آزمون PTE آکادمیک برای کشور استرالیا و نیوزلند بستگی به نوع ویزا و برنامه شما دارد ولی به طور کلی نمره مورد قبول برای سطح های مختلفِ به صورت زیر است.

استرالیا: حداقل نمره مورد قبول برای Functional برابر با میانگین ۳۰، برای Vocationalبرابر با میانگین ۳۶، برای Competent برابر با ۵۰، برای Proficient حداقل ۶۵ و برای Superior برابر با ۷۹ می باشد.

نیوزلند: در نیوزلند حداقل نمره آزمون PTE آکادمیک برای کارآفرینان و کارمندان در طبقه بندی بیزینسی حداقل ۲۹ است و برای درخواست کنندگان SMC و Silver Fren حداقل نمره مورد قبول ۵۸ می باشد و برای شرکا و بچه های بالای ۱۶ سال آنها حداقل ۳۶ می باشد.

دریافت مشاوره برای آزمون PTE در آموزشگاه زبان پردیسان

مقالات , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین سطح آنلاین
ورود به پرتال آموزش
مشاوره و تعیین سطح رایگان