آزمون های زبان فرانسه

دپارتمان فرانسه

آزمون های زبان فرانسه

زبان رسمی ۲۹ کشور جهان  فرانسوی بوده و میلیون ها نفر در سراسر دنیا به زبان فرانسه صحبت می کنند. با یادگیری این زبان قادر خواهید بود در رشته دلخواه در برترین دانشگاهها فرانسوی زبان تحصیل کنید. دانستن زبان فرانسه به شما این امکان را می دهد که به حجم زیادی ازکتاب ها و موزیک ها به زبان اصلی دست پیدا کرده و فرهنگ کشورهای فرانسوی زبان را بهتر درک کنید.


زبان فرانسه

زبان فرانسه یکی از زبانهای بین المللی می باشد که برای تحصیل در دانشگاههای عالی رتبه فرانسه و کانادا تسلط بر این زبان امری مهم است. حتی با داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی، تسلط بر زبان فرانسه بسیار حائز اهمیت است، به ویژه برای درک مردم فرانسه زبان و برقراری ارتباط با آنها و انجام دادن فعالیت های خارج از دانشگاه این نیاز باید برطرف شود ، به همین دلیل تسلط بر این زبان اهمیت به سزایی دارد. فرانسوی زبان رسمی برخی از کشورهای اروپایی چون فرانسه، بلژیک، سوئیس و لوکزامبورگ وکشور های دیگری همچون آفریقا، کامرون، مالی، ماداگاسکار و کانادا می باشد.

 

معرفی آزمون های زبان فرانسه

 

آزمون های زبان فرانسه را می توان به چهار آزمون اصلی  TEF, TCF, DALF, DELF  تعریف کرد که در ادامه به شرح هرکدام می پردازیم.

 

آزمون DELF:  (Diplôme d’Études en Langue Francaise)

این آزمون گواهینامه ی آموزش زبان فرانسه برای سطوح مبتدی و متوسط  (A1, A2, B1, B2) است که از طرف مرکز مطالعات زبان فرانسه برگزار می شود و می توان آن را دشوار ترین آزمون در نظر گرفت چرا که فرد در هر ۴ مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و خواندنی مورد آزمایش قرار می گیرد.

این آزمون بدون نیاز به کامپیوتر و به صورت دست نوشته برگزار میشود که نمره ی این آزمون از ۱۰۰  و حداقل نمره قبولی در آن ۵۰ می باشد. این آزمون ۶ بار در سال در مرکز زبان فرانسه تهران برگزار می شود.

نکته ی مورد توجه در این آزمون این است که در هر کدام از چهار سطوح معرفی شده فقط یک بار می توان آزمون داد و نمره ی آن منقضی نخواهد شد، برای مثال اگر شما در سطحA1    نمره ی ۵۰ را کسب کنید نمی توانید دیگر برای ارتقای سطح خود این آزمون را دوباره بگذرانید. هزینه ی آزمون هایDELF به صورت زیر می باشد:

 

 

هزینه ی  آزمونسطح آزمون
۶۵ یوروDELF A1
۶۵ یوروDELF A2
۷۰ یورو DELF B1
۷۰ یوروDELF B2

 


آزمون DALF: (Diplôme Approfondi de Langue Francaise)

 

این آزمون در سطوح پیشرفته ( C1, C2)  و همانند آزمون DELF هر چهار مهارت  شخص مورد آزمون قرار می گیرد. شما هنگام ثبت نام باید تعیین کنید که قصد شرکت در کدام سطح آزمون را دارید. هزینه ی آزمون ها به شرح زیر می باشد:

 

 

 

هزینه ی آزمونسطح آزمون
۷۵ یوروDALF C1
۷۵ یوروDALF C2

 

 

 

آموزشگاه زبان های خارجی پردیسان با افتخار اعلام می دارد که دوره های آمادگی این آزمون ها را  در سطوح مختلف برای متقاضیان شرکت در این آزمون ها  برگزار می کند.

 

 

 

 

 


آزمون TCF: ( Test de Connaissance du Français)

 

این آزمون مناسب برای دانشجویانی که قصد تحصیل درکشور فرانسه و یا افرادی که برای ورود به بازار کار به فرانسه مهاجرت می کنند مناسب است چرا که نسبت به دو آزمون ذکر شده ساده تر است.

این آزمون شامل ارزیابی سه مهارت اصلی  شنیداری، خواندنی، گرامر و کلمات است که به صورت تستی و توسط کامپیوترانجام می گیرد. ارزیابی مهارت  نوشتاری در این آزمون کاملا اختیاری می باشد.

لازم به ذکر است که این آزمون  هر ماه برگزار می شود که اعتبار آن ۲ سال است.

 

جدول سطح بندی با توجه به نمرات کسب شده در این آزمون:

 

 سطحنمره ی کسب شده در امتحان
A1۱۰۰-۱۹۹
A2۲۰۰-۲۹۹
B1۳۰۰-۳۹۹
B2۴۰۰-۴۹۹
C1۵۰۰-۵۹۹
C2۶۰۰-۶۹۹

 

 

 

آموزشگاه زبان های خارجی پردیسان در نظر دارد تا دوره های مکالمه  فرانسه را در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته برگزار نماید تا متقاضیان این زبان علاوه بر یادگیری زبان فرانسه بتوانند مکالمات و عبارات و اصطلاحات روزمره را برای رفع نیاز های خود در کشور میزبان فراگیرند.

 

 


( Test d’Evaluation de Français ): TEFآزمون

اين آزمون مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و شامل مهارت های  شنیداری، درک مطلب، گرامر و لغت ، نوشتاری و گفتاری است که خود شامل سه آزمون ارزیابی زیر مجموعه می باشد :

 

  • TEFAQ: این آزمون ویژه ی افرادی است که قصد مهاجرت به کبک و مونترال یا تحصیل در دانشگاه های کبک را دارند. این آزمون دو مهارت اصلی شنیداری و گفتاری را مورد آزمون قرار می دهد و متقاضیان می توانند در بخش های درک مطلب کتبی و نوشتن نیز سطح زبان فرانسه ی خود را بیازمایند. این آزمون در ماه های خرداد، تیر، مهرو بهمن در ایران برگزار می شود که دارای هر ۶ سطح A1, A2, B1, B2, C1, C2 است.

 

 

  • TEF Canada:‌ اشخاصی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کانادا  را دارند می توانند با گذراندن این آزمون به هدف خود نیل یابند.
  • TEF: این آزمون جهت ارزیابی دانش افراد از زبان فرانسه می باشد. این آزمون مختص افرادی است  که قصد مهاجرت، تحصیل و کار در فرانسه و کانادا را دارند. اعتبار مدرک این آزمون یک سال است

 

هزینه ی ثبت نام در آزمون ها متفاوت است و شامل مبلغ ارزی و ریالی است. شهریه ی ریالی آزمون TEF سه میلیون  ریال وTEFAQ  دو میلیون و پانصد هزار ریال است. شهریه ی ارزی طی ایمیل به متقاضیان اعلام خواهد شد.

 

  • TCFQ: این آزمون به طور مرتب هر ماه در ایران برگزار می شود و برای که فقط قصد مهاجرت به کانادا را دارند مناسب است. در این آزمون دو مهارت شنیداری و گفتاری مورد آزمایش قرار می گیرد.

 

آموزشگاه زبان های خارجی پردیسان با ۱۴ سال سابقه ی درخشان در این زمینه دوره های امادگی آزمون های TEF , TEFAQ  به صورت فشرده و ترمیک برای متقاضیان برگزار می کند.

 

 

دوره های آمادگی مصاحبه :

 

با توجه به این که سفارت کانادا اقدام به اجرای مصاحبه ی حضوری به زبان فرانسه با توجه به سطح مشخص شده ی افراد در هرکدام از آزمون های معرفی شده می نماید لذا آموزشگاه پردیسان با برگزاری دوره های آمادگی مصاحبه درصدد است تا متقاضیان تحصیل و مهاجرت به کانادا را در راه رسیدن به هدفشان یاری نماید.  این دوره ها شامل دوره های مکالمه، دوره های ترمیک و فشرده با متد های روز دنیا با بهره گیری از ابزار های جدید برای آموزش و یادگیری زبان فرانسه است.

 

 

 

تعیین سطح آنلاین
ورود به پرتال آموزش
مشاوره و تعیین سطح رایگان