منابع آیلتس

منابع آیلتس

منابع اصلی دوره های آیلتس

منابع آیلتس مناسب یکی از عوامل کسب نمره قبولی در این آزمون است که البته با توجه به گستردگی کتاب های مختلف پیدا کردن منابعی متناسب با نقاط قوت و ضعف هر زبان آموز خود چالش محسوب می شود. آموزشگاه زبان پردیسان با معرفی کتابهای آیلتس و برگزاری دوره های آیلتس قصد دارد شما را در این مسیر همراهی کند تا سریع تر و راحت تر به هدف خود برسید.  

کتاب های Complete IELTS مجموعه ای کامل است که به زبان آموزان جهت تقویت هر چهار مهارت خود برای آزمون آیلتس کمک می کند. این مجموعه که توسط انتشارات کمبریج منشر شده در سه سطح می باشد. سطح اول این مجموعه برای زبان آموزانی است که می خواهند نمره ای بین ۴ تا ۵ بگیرند. سطح دوم برای داوطلبانی است که قصد گرفتن نمره ۵ تا ۶٫۵ را دارند و سطح سوم هم برای داوطلبانی است که می خواهند نمره ۶٫۵ تا ۷٫۵ را دارند.

منابع آیلتس

  • Mindset For IELTS :

این مجموعه کتاب، یکی از منابع خودخوان آزمون آیلتس است که زبان‌آموز را در مهارت‌های مختلف  آزمون آیلتس، مطالعه می کنند. مجموعه مایندست محصول مشترک دانشگاه کمبریج و Cambridge Assessment English است که ۴ سطح زبانی را مطابق استاندارد CEFR از A2 (مبتدی) تا C1 (پیشرفته) دارد.

ویژگی‌های کلیدی کتاب Mindset For IELTS

  • تحت پوشش قرار دادن تمام نیازهای انگلیسی زبان‌آموز.
  • فصل‌های موضوع محور که همه ۴ مهارت آیلتس را در بر می‌گیرد.
  • ماژول انتخابی مهارت های آنلاین دانشگاهی، به زبان‌آموزان اعتماد به نفس حضور در دانشگاه های بین المللی را می‌دهد.
  • هر فصل، تمرینات آنلاین Speaking, Writing, Listening, Reading، گرامر و Vocabulary بیشتری برای تقویت نقاط ضعف زبان‌آموزان دارد.

mindset-Ielts

 
  • Cambridge IELTS :

مجموعه کتاب های Cambridge IELTS منابع فوق العاده مفید برای داوطلبان آزمون آیلتس (IELTS مخفف International English Language Testing System) است. هر کتاب از این مجموعه شامل ۴ آزمون (از آزمون های گذشته آیلتس) برای هر مهارت است که توسط انتشارات کمبریج تهیه می شوند. این آزمونها هم شامل آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) و هم جنرال (General IELTS) می باشند. این کتاب همچنین دارای پاسخ های هر چهار ازمون است که به همراه آن فایلهای صوتی آزمون مهارت شنیداری نیز ارائه می شود. در آزمون مهارت نوشتاری (Writing) نمونه هایی از مقالات واقعی که داوطلبان این آزمون می نویسند را به همراه نمره کسب شده و نقاط ضعف و قوت آنها در انتهای هر آزمون قرار داده است.

cambridge-ielts-exam

  • منابع کمک آموزشی دوره های آیلتس

  • Collins Vocabulary:

یکی از کامل ترین و بهترین مجموعه های خودخوان آزمون آیلتس مجموعه Collins می باشد. Collins چندین کتاب در زمینه آزمون آیلتس منتشر کرده است؛ در حال حاضر در ۵ کتاب از این مجموعه روی سایت قرار گرفته است و سایر کتاب ها نیز بزودی روی سایت قرار خواهند گرفت.

کلیه کتاب های Collins دارای تمرین می باشند و پاسخ های آنها را می توانید در انتهای کتاب ها پیدا کنید. تمامی کتاب های این مجموعه را می توانید به صورت رایگان از سایت دانلود کنید.

Collins-Voc-and-Grammar

  • Listen Here:

کتاب Listen Here توسط انتشارات کمبریج برای زبان آموزانی منتشر شده که می خواهند مهارت شنیداری خود (مهارت Listening) را تقویت کنند. این کتاب برای زبان آموزانی که سطح زبان آنها متوسط رو به پایین تا متوسط است مناسب می باشد. همچنین، تمرینات این کتاب برای زبان آموزانی که قصد دارند برای آزمون Cambridge Preliminary English Test (PET) آماده شوند نیز مناسب و مفید است.

کتاب حاضر دارای ۲۸ درس می باشد که هر درس در خصوص موضوع خاصی است (موضوعاتی مثل سالم ماندن، گرفتن پیام، وقت آزاد، خطر…). هر درس شامل دو متن ضبط شده به همراه تعدادی تمرین های متنوع است که مهارت شنیداری را ارتقا می دهند. به علاوه، تعدادی تمرین های اضافی هم برای تقویت تلفظ واژگان و تقویت مهارت گفتاری (مهارت Speaking) در کتاب گنجانده شده اند. پاسخنامه تمرینات نیز در انتهای کتاب موجود هستند.

کتاب Listen Here به دو روش قابل استفاده است: هم به عنوان یک منبع مکمل در کنار کتاب اصلی می تواند توسط معلم در کلاس تدریس شود و هم می تواند به عنوان یک منبع خود خوان توسط خود زبان آموز استفاده شود. چون درس های این کتاب طوری تنظیم شده اند که از سطح آسان شروع شده و به سطح دشوار می رسند، بنابراین زبان آموزانی که به صورت خودخوان از کتاب استفاده می کنند بهتر است از ابتدای کتاب شروع به مطالعه کرده و درس به درس پیش بروند تا بتوانند حداکثر استفاده را از مطالب کتاب ببرند.

کتاب Listen Here یک مزیت خیلی مفید دارد که آن را از کتاب های هم رده خود متمایز می کند و آن این است که طیف گسترده ای از لهجه های مختلف زبان انگلیسی در کتاب استفاده شده اند: از لهجه بریتانیایی محلی تا استاندارد و نیز لهجه های انگلیسی استرالیایی و آمریکایی. این تنوع زبان آموز را با لهجه های مختلف آشنا کرده و برای آزمون های بین المللی آماده تر می کند.

Listen-here-book

  • Test Your Listening :

کتاب Test Your Listening یکی از کتاب های خوب برای تقویت مهارت شنیداری است که توسط انتشارات پنگوئن به چاپ رسیده است. این کتاب سعی می کند تا با استفاده از صداها و لهجه های مختلف در موقعیت های مختلف مهارت شنیداری زبان آموزان را بهبود بخشد.

این کتاب دارای ۶۰ تست می باشد که شامل انواع مختلفی از تست ها همچون جای خالی، چند گزینه ای، وصل کردنی… است. این ۶۰ درس در ۷ بخش دسته بندی شده اند؛ دسته هایی همانند مکالمات، مصاحبه ها، شعر و داستان، بحث های رسمی… کتاب Test Your Listening همچنین نکاتی را نیز در زمینه مهارت تست زنی ارائه می کند. در انتهای کتاب پاسخ تست ها به همراه متن فایل های صوتی موجود می باشند. فایل pdf این کتاب را می توانید به همراه فایل های صوتی آن از سایت دانلود نمایید.

 

Test-your-listening

آزمون, مقالات, منابع آزمون , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعیین سطح آنلاین
ورود به پرتال آموزش
مشاوره و تعیین سطح رایگان